Aby váš projekt úspěšně prošel posouzením proveditelnosti i hlasováním, doporučujeme vám si ještě před vyplněním přihlašovacího formuláře přečíst Zásady, nebo alespoň těchto osm bodů.
Pouhý nápad nestačí. Rozpracujte svou myšlenku a popište ji co nejpřesněji. Inspirujte se zpracováním projektů, které zvítězily v minulých ročnících.
„Tvrdý“ neboli investiční projekt je zaměřen zejména na pořízení hmotného i nehmotného majetku a zahrnuje jak náklady na jeho pořízení, tak i na jeho udržitelnost (tzv. provozní náklady) po dobu 3 let. Náklady na udržitelnost projektu není možné využít k jinému účelu.
„Měkký“ neboli neinvestiční projekt je zaměřen na tzv. „měkké“ aktivity, při kterých nedochází k pořizování, budování nebo rekonstrukcím majetku města. Neinvestiční projekt má pouze pořizovací náklady.
Uveďte odhadované náklady na projekt. Cenu zkuste zjistit například na internetu, u nějakého podobného projektu z předchozích let, případně požádejte o pomoc koordinátorku. Je dobré do rozpočtu dát i rezervu vzhledem k neustále rostoucím cenám.
Projekty mohou být navrhovány pouze na majetku města Brna a městských společností. Přehlednou mapu najdete zde.
Projekty musí být prokazatelně veřejně prospěšné a je na vás, jak veřejnou prospěšnost zdůvodníte.
Proberte se svými přáteli, sousedy a známými, jak nejlépe zviditelnit svůj projekt a zvýšit tak šance na vítězství v listopadovém hlasování.
7. Komunikace
Sledujte pravidelně svůj email, ať vám neunikne žádná důležitá informace. Kdykoliv se v případě potřeby obraťte na koordinátorky participace, které vám rády s podáváním projektů pomohou.
S celým průběhem participativního rozpočtu se můžete seznámit zde.
Těšíme se na váš projekt