Řečkovická cyklostezka
v realizaci
Tomáš Marek
2 230 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Řečkovice a Mokrá Hora
2021
313 líbí se mi
2304 kladných hlasů
Odbor dopravy MMB

Podél řečkovického vlakového nádraží se roky jezdí na kole podél Ponávky. Lokalita je to super, ale je tam pouze bahno, takže po dešti tam není úplně příjemné projetí. Kovový mostek přes potok je po dešti hodně kluzký. Pojďme povrch i most opravit!

Podél řečkovického vlakového nádraží se už roky jezdí na kole podél Ponávky (cyklostezka 5231 navazující na ulici Karásek)). Lokalita je to super, ale je tam pouze bahno, takže po dešti tam není úplně příjemné projetí. Zpevněme a srovnejme povrch - ideálně vyasfaltujme. Opravme i kovový mostek přes potok, který je po dešti hodně kluzký. Tím, že je úzký, tam při podklouznutí hrozí dost nepříjemné zranění o zábradlí.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Konec konec klouzání po železném mostku a jízdy v bahně po dešti. Já uklouznutí na mostku ustál, ale stačilo mi si jen domyslet pád: rozsekat si ruce a nohy o zábradlí mostku nezní úplně příjemně.

Deník projektu

Datum Popis
leden 2022 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: Magistrát města Brna - Odbor dopravy (Zastupitelstvo města Brna dne 25. ledna 2022).
únor 2022 Je naplánovaná schůzka se zástupci realizátora projektu z Odboru dopravy Magistrátu města Brna za účelem vyjasnění detailů realizace projektu.
březen 2022 Proběhla schůzka za účelem zařazení projektu do rozpočtu v rámci složky Rekonstrukce komunikací.
duben 2022 Zvažuje se rozšíření projektu o napojení do ulice Podhájí. Probíhají jednání s majitelem pozemku.
květen 2022 Po dohodě s Brněnskými komunikacemi a.s. bude během měsíce května 2022 zaslán pokyn pro zpracování projektové dokumentace. Dále byl dne 11.5.2022 dohodnut rozsah a technické provedení rekonstrukce úseku Podhájí – Karásek.
červen 2022 Pověření zajištění akce Rekonstrukce cyklotrasy „Řečkovická cyklostezka“ bylo předáno Brněnským komunikacím. Předmětem pověření je zajištění vypracování dokumentace pro zhotovení stavby a její realizaci.
červenec 2022 Byl vybrán zhotovitel projektové dokumentace.
srpen 2022 Proběhl první výrobní výbor se zpracovatelem projektové dokumentace.

Rozpočet projektu - návrh

Posouzení proveditelnosti