Kolobko-park mezi Vinohrady a Líšní
proveditelný
Vstoupit do hlasování
Petr Buršík
5 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Vinohrady
2023
475 líbí se mi
2063 kladných hlasů

Pro obrovský úspěch chceme rozšířit náš „Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní“ o nový skatepark, kde si malí i velcí z Vinohrad, Líšně a okolí budou moct užít pohybu na všem, co jezdí a skáče na malých kolečkách: na koloběžce, skateboardu či bruslích.

Co je to skatepark?

Skatepark je speciálně upravená plocha pro jezdce na koloběžce (scootering), skateboardisty, jezdce BMX, jezdce na inline bruslích, mountainboardech a případně horských kolech, na které jsou umístěny různé vlny, překážky a rampy, na kterých jezdci trénují a předvádějí všemožné (a někdy až skoro nemožné) triky a skoky. Dobře navržený skatepark nabízí nepřeberné množství kombinací překážek a směrů tak, aby slabší jezdci mohli jezdit bezpečně vedle těch silnějších. Legraci si zde užije opravdu každý!

Proč ho chceme postavit?

Je až neuvěřitelné kolik jezdců se občas sejde na našem pumptracku - na uspokojení tužeb všech sportovců v okolí od nejmladších až po dospělé by někdy stěží stačily 3 takové dráhy! Abychom co nejvíce využili potenciál tohoto místa, chceme ho nyní rozšířit o část, která by byla více zaměřená na početnou skupinu jezdců na strojích s menšími kolečky - hlavně na koloběžkách. Zároveň tak chceme uvolnit více prostoru více i méně zkušeným cyklistům na již postavené dráze.

Jaký má skatepark přínos pro společnost?

Náš nový Cyklo-Park jednoznačně ukázal, jak velký je v okolí hlad po zdravém pohybu na čerstvém vzduchu. Rozšířením areálu o skatepark chceme zaujmout starší děti a mládež a nabídnout této jinak trochu opomíjené věkové kategorii celoročně lákavou alternativu k nezdravému vysedávání např. u obrazovky.

Kde a jak ho postavíme?

Pozemek na východním konci ulice Bořetická se loni po dlouhých letech chátrání probral k životu. Mnozí starousedlíci si na něj vzpomenou jako na místo, kam se v dětství jezdili vyřádit na kolech na štěrkovou BMX dráhu. Teď je zde znovu plno ruchu a pohybu. Skatepark je i podle paní starostky nejlepším dalším krokem k využití velkého potenciálu tohoto místa a sedí perfektně i se záměrem vybudovat sportoviště místního úspěšného týmu mladých hasičů jen o několik metrů vedle. Všichni společně dohlédneme na to, aby se zde postavil skatepark ve světové kvalitě našeho pumptracku.

Podpoříte nás svým hlasem?

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Náš nový Cyklo-Park jednoznačně ukázal, jaký je v okolí hlad po zdravém pohybu na čerstvém vzduchu. Rozšířením areálu o skatepark chceme zaujmout starší děti a mládež a nabídnout této jinak trochu opomíjené věkové kategorii celoročně lákavou alternativu k nezdravému vysedávání např. u obrazovky.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Skatepark 1 4 700 000 4 700 000
Údržba 3 100 000 300 000
Cena celkem: 5 000 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor územního plánování a rozvoje Stávající sportovní park se nachází ve zvláštní ploše pro rekreaci, která je přímo určena pro hromadnou rekreaci, sport a zábavu. Jeho rozšíření o další prvky je tedy možné. Dále informujeme, že pro toto území byla vydána závazná stanoviska Odboru pro územní plánování a rozvoj k různým stavebním záměrům, doporučujeme proto koordinovat. proveditelný
Odbor investiční Proveditelné s podmínkou, že návrh, co do rozsahu, bude respektovat daný finanční limit. proveditelný
Odbor zdraví Při úpravách veřejných prostranství je potřeba respektovat požadavky na bezbariérové užívání (vyhláška 398/2009 Sb.) a v rámci možností se je pokusit realizovat. V případě realizace doporučujeme projekt dále konzultovat s Poradním sborem Rady města Brna pro bezbariérové Brno, jak ve fázi přípravy a projektování, tak i během realizace, současně konzultovat také výběr a osazení vhodného mobiliáře. proveditelný
Odbor sportu S projektem souhlasíme a podporujeme ho. proveditelný
Majetkový odbor proveditelný
Odbor dopravy Nezasahuje do záměrů Odboru dopravy. Při řešení prostoru by bylo vhodné umístit do blízkosti parku městský stojan typu U. proveditelný
MČ Brno - Vinohrady Městská část souhlasí s realizací projektu. proveditelný